Ero sivun ”Keskustelu:Land Rover 2,5 dieselmoottori” versioiden välillä

Kohteesta AutoWiki
Siirry navigaatioon Siirry hakuun
p
 
Rivi 1: Rivi 1:
'''Tervehdys, olen ostanut 1997 veneeseeni LAND ROVER moottorin, joka marinoitu: Thornycroft Marine Engine. Koneen tietoja 2.5 litre diesel engine 53 BHP at 3000 RPM. KOneesta olen löytänyt tekstin HRC2304. Syy miksi kirjoita, on se, että moottori vuotaa öljyö, ja kone pitäisi avata, mutta en arvaa tehdä sitä, ennen kuin tiedän tarkalleen mikä kone jotta voin tilata oikeat varaosat kun kone on levällään. Eli millä tiedoilla voin tilata osia??
+
Tervehdys, olen ostanut 1997 veneeseeni LAND ROVER moottorin, joka marinoitu: Thornycroft Marine Engine. Koneen tietoja 2.5 litre diesel engine 53 BHP at 3000 RPM. Koneesta olen löytänyt tekstin HRC2304. Syy miksi kirjoita, on se, että moottori vuotaa öljyä, ja kone pitäisi avata, mutta en arvaa tehdä sitä ennen kuin tiedän tarkalleen mikä kone, jotta voin tilata oikeat varaosat kun kone on levällään. Eli millä tiedoilla voin tilata osia?? --[[Käyttäjä:H16040|H16040]] ([[Keskustelu käyttäjästä:H16040|keskustelu]]) 5. toukokuuta 2017 kello 18.20 (EEST)
Tällä sivustolla on tietoa Thornycroft-merimoottoreista. Vaatii käyttäjätunnuksen luomisen. http://www.dieselmarine.com/Thornycroft/Thornycroft.cfm --[[Käyttäjä:Fuller|Fuller]] ([[Keskustelu käyttäjästä:Fuller|keskustelu]]) 5. toukokuuta 2017 kello 21.11 (EEST)
+
:Tällä sivustolla on tietoa Thornycroft-merimoottoreista. Vaatii käyttäjätunnuksen luomisen. http://www.dieselmarine.com/Thornycroft/Thornycroft.cfm --[[Käyttäjä:Fuller|Fuller]] ([[Keskustelu käyttäjästä:Fuller|keskustelu]]) 5. toukokuuta 2017 kello 21.11 (EEST)

Nykyinen versio 6. toukokuuta 2017 kello 08.19

Tervehdys, olen ostanut 1997 veneeseeni LAND ROVER moottorin, joka marinoitu: Thornycroft Marine Engine. Koneen tietoja 2.5 litre diesel engine 53 BHP at 3000 RPM. Koneesta olen löytänyt tekstin HRC2304. Syy miksi kirjoita, on se, että moottori vuotaa öljyä, ja kone pitäisi avata, mutta en arvaa tehdä sitä ennen kuin tiedän tarkalleen mikä kone, jotta voin tilata oikeat varaosat kun kone on levällään. Eli millä tiedoilla voin tilata osia?? --H16040 (keskustelu) 5. toukokuuta 2017 kello 18.20 (EEST)

Tällä sivustolla on tietoa Thornycroft-merimoottoreista. Vaatii käyttäjätunnuksen luomisen. http://www.dieselmarine.com/Thornycroft/Thornycroft.cfm --Fuller (keskustelu) 5. toukokuuta 2017 kello 21.11 (EEST)