Luettelo pulttijaoista

AutoWiki

Loikkaa: valikkoon, hakuun

Tämä on luettelo pulttijaoista. Lisää oman autosi pulttijako!

Sisällysluettelo

[muokkaa] A

Merkki ja malliVuosimalliReikien lukumääräKehän halkaisija (mm)Keskireiän halkaisija (mm)Et
Alfa Romeo Alfasud, Alfa Romeo Alfetta,Alfa Romeo Giulietta-498--
Alfa Romeo 33, Alfa Romeo 75-49858,530–38
Alfa Romeo 75 (2.5, 3.0 V6, 1.8 turbo, Twin Spark)-59858,528–30
Alfa Romeo 145, Alfa Romeo 146, Alfa Romeo 155199449858,138
Alfa Romeo 1555.1995498-30–35
Alfa Romeo 156199759858,130–40,5
Alfa Romeo 164-49858,130–38
Alfa Romeo 164 (2.0 turbo, TD, 3.0)-59858,125–30
Alfa Romeo 166-510858,135–40
Alfa Romeo Giulietta2010511065,141
Alfa Romeo GT200359858,130–40,5
Alfa Romeo GTV, Alfa Romeo Spider-59858,128
Alfa Romeo 15920055110--
Audi 801986410057,145
Audi 80 ja 9019871995410857,135
Audi 10019831994410857,145
Audi 10019831994511257,145
Audi 200-511257,145
Audi A3 8L, S319962003510057,131–38
Audi A3 8P2003511257,150
Audi A4, A6, A8, Allroad, S2, urS4, S4, S6, S8, Sport Quattro, Quattro1991511257,1-
Audi A4 B82007511266,630–47
Audi A52007511266,620–32
Audi Coupe198119914108-35
Audi Cabriolet199119954108-35
Audi Q72006513071,540–60
Audi R82006511257,130–50
Audi RS2199419965130-51–55
RS4 B520012002511257,120
RS4 B720062008511257,121–29
RS6 C520032005511257,120–35
RS6 C620085112-29–38
S3, Audi TT mk22006511257,150
Audi TT mk119982006510057,131
Audi V819891993511257,140

[muokkaa] B

Merkki ja malliVuosimalliReikien lukumääräKehän halkaisija (mm)Keskireiän halkaisija (mm)Et
BMW 1-sarja E872004512072,635–47
BMW 3-sarja E3019841991410057,115–35
BMW 3-sarja E3619912000512072,630–45
BMW 3-sarja E4619982005512072,630–45
BMW 3-sarja E90/E91/E92/E932005512072,625–40
BMW 5-sarja E281988512072,610–20
BMW 5-sarja E3419881996512072,610–25
BMW 5-sarja E34 4wd19881996512072,635–54
BMW 5-sarja E3919952003512074,110–25
BMW 5-sarja E60/E612003512072,610–28
BMW 5-sarja E60/E61 4wd2005512072,630–43
BMW 6-sarja E241989512072,610–25
BMW 6-sarja E63/E642003512072,610–25
BMW 7-sarja E3219871994512072,610–25
BMW 7-sarja E3819952001512072,610–25
BMW 7-sarja E652002512072,610–28
BMW 8-sarja E311989512072,610–25

[muokkaa] C

Merkki ja malliVuosimalliReikien lukumääräKehän halkaisija (mm)Keskireiän halkaisija (mm)Et
Chevrolet Beretta19921996510057,134–42
Chevrolet Camaro196719??5120,6--
Chevrolet Caprice198019925120,6--
Chevrolet Caprice STW198019925127--
Chevrolet Trans Sport19972005511570,335–48
Chrysler Sebring2002510057,135–40
Chrysler Voyager199120015114,371,540
Citroën 2CV 3160 -  ?
Citroën BX19821994410865,125
Citroën C520012007410865,118 (16" 26)
Citroën C52008510865,132
Citroën Xantia19932001410865,118
Citroën XM19892000510865,145
Citroën Xsara1997410865,118
Citroën ZX19911997410865,120

[muokkaa] D

Merkki ja malliVuosimalliReikien lukumääräKehän halkaisija (mm)Keskireiän halkaisija (mm)Et
Daihatsu Charade G10/G1119771986411060,035–48
Dodge Aspen197619805114,3--

[muokkaa] F

Merkki ja malliVuosimalliReikien lukumääräKehän halkaisija (mm)Keskireiän halkaisija (mm)Et
Fiat (suurin osa malleista)196?–49858,129–49
Ford Cortina196219824108--
Ford Escort196819804108--
Ford Escort19811990410863,341
Ford Fiesta19982002410863,347
Ford Focus19982004410863,347
Ford Focus2004510863,352
Ford Focus C-Max20045108--
Ford Fusion20024108--
Ford Granada197219935112--
Ford Ka19974108--
Ford Mondeo mk1 ja mk219932001410863,349
Ford Mondeo mk32001510863,352,5
Ford Mustang197919934108--
Ford Orion mk219904108--
Ford Puma1998410863,334–38
Ford Scorpio19941999410863,3-
Ford Scorpio19851993511263,3-
Ford Sierra19821993410863.3n.35
Ford Taunus19701982410863.341
Ford USA LTD196?199?5114,3--
FSO (Fiatin johdannaiset)19872005498-29

[muokkaa] H

Merkki ja malliVuosimalliReikien lukumääräKehän halkaisija (mm)Keskireiän halkaisija (mm)Et
Honda Accord197619814120--
Honda Accord19861991410056,232–37
Honda Accord199119934114,364(mahd.35)42–50
Honda Civic1992199541005645
Honda Civic Sedan20065114,364,145
Honda HR-V1999511464,137–45
Honda Prelude1990410064,1-
Hyundai Coupe (GK)200220085114,3-35–45
Hyundai i30 (FD)20075114,3-35–40
Hyundai Scoupe199219954114,3--

[muokkaa] J

Merkki ja malliVuosimalliReikien lukumääräKehän halkaisija (mm)Keskireiän halkaisija (mm)Et
Jaguar S-Type, X-Type-5108--

[muokkaa] L

Merkki ja malliVuosimalliReikien lukumääräKehän halkaisija (mm)Keskireiän halkaisija (mm)Et
Lada (kaikki mallit)197049858.529–45

[muokkaa] M

Merkki ja malliVuosimalliReikien lukumääräKehän halkaisija (mm)Keskireiän halkaisija (mm)Et
Mazda 32319901999410054,145
Mazda 320045114,367,152,5
Mazda 520055114,367,152,5
Mazda 62619874114,3--
Mazda 626198820025114,36745
Mazda 626 GF19975114,367,142
Mercedes-Benz 300D 1987511266,537
Mercedes-Benz 209D 19905130
Mercedes-Benz Vito W638199620035112
Mitsubishi Colt C51198919914114,367,138–46
Mitsubishi Grandis20045114,367,146
Mitsubishi L300198720015114,3
Mitsubishi Lancer C61198919914114,367,138–46
Mitsubishi Lancer CK1-419972001410056,138–46
Mitsubishi Lancer MK519921995410067,138–46

[muokkaa] N

Merkki ja malliVuosimalliReikien lukumääräKehän halkaisija (mm)Keskireiän halkaisija (mm)Et
Nissan 200SX S13198819944114,366,135
Nissan 200SX S14, S14a199419995114,366,1-
Nissan 200SX S15199920025114,366,1-
Nissan Almera N15-4100--
Nissan Almera N16-4114,366,135-45
Nissan Bluebird-4114,366,138–45
Nissan Cherry N10, N12 197719864114,366,140
Nissan Maxima J30198919945114,366,140
Nissan Maxima A32199519995114,3--
Nissan Micra K12 2003410060,145 14", 35 15"
Nissan Primera P10, P11, P11-144 199020014114,366,042
Nissan Primera P12 200220085114,366,0-
Nissan Sunny B10, B110, B210, B310, B11 196619864114,3--
Nissan Sunny N13, N14, B12 Coupe 19861995410059,1-
Nissan Skyline r34199820015114,366,140

[muokkaa] O

Merkki ja malliVuosimalliReikien lukumääräKehän halkaisija (mm)Keskireiän halkaisija (mm)Et
Opel Ascona19701981410057,137
Opel Ascona19821989410056,649
Opel Calibra19891997410056,649
Opel GT19681973410057,127
Opel Kadett19621979410057,128-37
Opel Kadett19791991410056,649
Opel Manta19701988410057,137
Opel Zafira19992005511065,149
Opel (takaveto 5-pulttiset)-19855120--
Opel (takaveto 5-pulttiset)1986-5110--
Opel (etuveto 4-pulttiset)1979410056,638-49
Opel (etuveto 5-pulttiset)511065,149

[muokkaa] P

Merkki ja malliVuosimalliReikien lukumääräKehän halkaisija (mm)Keskireiän halkaisija (mm)Et
Peugeot 205, 309, 306, 307, 405, 406 410865,118–28
Peugeot 2061998410865,128–34
Peugeot 505 4140-25
Peugeot 407, 508, 605, 607 510865,1-

[muokkaa] R

Merkki ja malliVuosimalliReikien lukumääräKehän halkaisija (mm)Keskireiän halkaisija (mm)Et
Renault (suurin osa malleista)1984410060,1-
Renault Laguna II 510860,150
Rover 200-410056,138–45

[muokkaa] S

Merkki ja malliVuosimalliReikien lukumääräKehän halkaisija (mm)Keskireiän halkaisija (mm)Et
Saab 96-5170130-
Saab 900019851998410865,133
Saab 9000 (jotkin mallit)-5110--
Seat Leon199920055100-38
Simca-498--
Skoda Felicia1995200041005738
Skoda Octavia I-20035100--
Skoda Octavia II2004511257,140–50
Subaru Forester20032008510056,148
Subaru Impreza19932000510056,155
Subaru Leone-4140--
Sunbeam Avenger-4108--
Suzuki Swift mk2/mk3198920034114,360,038–46

[muokkaa] T

Merkki ja malliVuosimalliReikien lukumääräKehän halkaisija (mm)Keskireiän halkaisija (mm)Et
Talbot19791987498-29
Toyota Picnic199620005114,360,1(38–)45
Toyota RAV4200120055114,3--
Toyota Avensis T2219972003510054,135
Toyota Carina TA40197719824114,3--
Toyota Carina TA60198219844114,3--
Toyota Corolla KE10196619704110--
Toyota Corolla KE20197119784110--
Toyota Corolla KE30197519794114,354,125
Toyota Corolla KE70197919844114,354,125
Toyota Corolla AE86 GT Coupé198319874114,354,127
Toyota Corolla19831987410054,1-
Toyota Corolla19871992410054,135–38
Toyota Carina II 1.619841992410054,130–38
Toyota Carina II 2.0 GLi198819925100--
Toyota Carina E199219975100--
Toyota Celica GT198619895100--
Toyota Yaris / Yaris Verso19992005410054,1(38–)45

[muokkaa] V

Merkki ja malliVuosimalliReikien lukumääräKehän halkaisija (mm)Keskireiän halkaisija (mm)Et
Volkswagen New Beetle1998510057,135–42
Volkswagen Bora19982004510057,135–42
Volkswagen Caddy mk219962003410057,135–40
Volkswagen Caddy mk32004511257,142–54
Volkswagen Corrado19881995410057,135–40
Volkswagen Corrado VR619911995510057,135–40
Volkswagen Crafter200661308450–62
Volkswagen Eos2006511257,138–42
Volkswagen Golf mk119741983410057,135–40
Volkswagen Golf mk219831991410057,135–40
Volkswagen Golf mk3 (CL / GL)19921997410057,135–40
Volkswagen Golf mk3 (GTI / VR6)19921997510057,135–40
Volkswagen Golf mk419982002510057,135–42
Volkswagen Golf mk52003511257,142–54
Volkswagen Jetta mk219841991410057,135–40
Volkswagen Jetta mk52005511257,142–54
Volkswagen Kupla194819675205-33
Volkswagen Kupla196820034130-34
Volkswagen LT 28/35199751308445–83
Volkswagen LT 4619976205161115
Volkswagen Lupo19992005410057,135–40
Volkswagen Passat 35i19871993410057,135–40
Volkswagen Passat B419931997410057,135–40
Volkswagen Passat B4 VR619931997510057,135–40
Volkswagen Passat 3B19972000511257,135–45
Volkswagen Passat 3BG20012005511257,135–45
Volkswagen Passat 3C2005511257,137–47
Volkswagen Phaeton2002511257,135–40
Volkswagen Polo Mk1 ja Mk219751994410057,1
Volkswagen Polo 6N19952001410057,135–40
Volkswagen Polo 9N2001510057,135–43
Volkswagen Scirocco-410057,135–40
Volkswagen Sharan1996511257,145–55
Volkswagen Taro-6139,7106,110–30
Volkswagen Tiguan2008511257,130–40
Volkswagen Touareg 128 kW2002512071,537–53
Volkswagen Touareg (muut)2002513071,537–53
Volkswagen Touran2003511257,142–50
Volkswagen Transporter T319801990511264,020–35
Volkswagen Transporter T419912003511257,140–55
Volkswagen Transporter T52003512065,135–53
Volkswagen Vento19921997410057,135–42
Volkswagen Vento VR619921998510057,135–40
Volvo S40, V40199620034114,367,144
Volvo S40, V502004510863,543
Volvo S602000510865,143
Volvo S8019985108 65,143
Volvo 8501994410865,143
Volvo 85019941996510865,143
Volvo S70, V70, C701997510865,143
Volvo V70, S802007510863,543
Volvo 96019951996510865,143
Volvo S90, V9019971998510865,143
Volvo 740, 760, 78019821992510865,125
Volvo 94019911998510865,125
Volvo 96019911994510865,125
Volvo 240-sarja19741993510865,125
Volvo 440, 460, 480-410052,137
Volvo 340, 360-410052,140
Volvo P1800, ES, 1401974510865,140
Volvo Amazon, PV, Duett, P1800, S19705114,3--

[muokkaa] Z

Merkki ja malliVuosimalliReikien lukumääräKehän halkaisija (mm)Keskireiän halkaisija (mm)Et
Zastava (kaikki mallit)197?–498--
Henkilökohtaiset työkalut
Google AdSense